HOSPICJUM STACJONARNE

Hospicjum to także życie

Do hospicjum stacjonarnego przyjmowani są pacjenci, którzy ze względów medycznych lub niemożliwości kontynuowania opieki w domu, wymagają całodobowego nadzoru w warunkach szpitalnych.

Opieka ta obejmuje pielęgnację, leczenie objawowe, łagodzenie dolegliwości bólowych, rehabilitację oraz wsparcie psychologiczne oraz duchowe.

W opiece stacjonarnej uwzględnia się potrzeby chorego oraz nieograniczoną obecność ich najbliższych co daje pacjentom poczucie bezpieczeństwa, zmniejsza osamotnienie oraz umacnia więzi rodzinne.

Przy przyjęciu pacjentów wymagane są następujące dokumenty

• skierowanie do opieki hospicyjnej: od lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza prowadzącego w jednostce służby zdrowia, w której obecnie przebywa chory, pacjent powinien być po zakończonym leczeniu przyczynowym;
  • dokument potwierdzający ubezpieczenie (np. NIP zakładu pracy, legitymacja emeryta lub rencisty, decyzja o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego, decyzja o przyznaniu zasiłku stałego);
  • dowód osobisty;
  • dokumentacja medyczna z przebytego leczenia (do wglądu)

Skierowania przyjmowane są codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00 w hospicjum stacjonarnym.

Tel. 55 613 19 13 lub 781 711 913

PODSTRONY

PRZEKAŻ 1 %

KWIDZYŃSKIE TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ CHORYCH W KWIDZYNIE