POLA NADZIEI

POLA NADZIEI

Nie jest to ra­na śmier­telna, bo nie można za­dać ra­ny śmier­telnej cze­muś, co jest nieśmier­telne. Nie można uśmier­cić nadziei.

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Pola Nadziei to program mający na celu pomoc osobom nieuleczalnie chorym.

Jego główne założenia to pozyskiwanie środków finansowych dla podopiecznych oraz szeroko pojęta edukacja w zakresie opieki paliatywnej oraz pomocy osobom w żałobie. To także rozpowszechnianie idei otwarcia się na potrzeby człowieka cierpiącego.

Znajdując miejsce na posadzenie żonkili – symbolu nadziei na nowe życie, wspólnie głosimy zwycięstwo miłości nad śmiercią poprzez czynny i symboliczny wyraz naszej wrażliwości na człowieka cierpiącego.
Piękną ideą tego programu jest również szeroko pojęta współpraca ze szkołami i przedszkolami: zachęcamy dzieci i młodzież do chwili refleksji i odnalezienia prawdziwych wartości życia. Odbywa się to przede wszystkim poprzez wspólne sadzenie Pól Nadziei, szkolenia dla młodzieży, pogadanki w szkołach i przedszkolach oraz pomoc w tworzeniu i działaniu wszelkich grup charytatywnych. Często organizowane są również rożnego rodzaju konkursy i zabawy, dające poczucie radości każdej ze stron życia hospicyjnego.

W tym roku po raz pierwszy włączymy się do tak ważnej i cennej akcji Pola Nadziei. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.

PODSTRONY

PRZEKAŻ 1 %

KONTAKT

KWIDZYŃSKIE TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ CHORYCH W KWIDZYNIE
Hospicjum im. Św. Wojciecha w Kwidzynie

ul. Malborska 18 A,
82 - 500 Kwidzyn
tel. 055 613 19 13
tel. kom. 781711913

Konto bankowe : 86102017780000280200432609

POBIERZ

BROSZURA.pdf

Naciśnij na ikonkę aby pobrać broszurę informacyjną

TOP
Skip to content